Koncerty

Flet czarodziejski 11.03.2017

Łukasz Długosz – flet   
Agata Kielar-Długosz
– flet  
Maciej Żółtowski
– dyrygent
Radomska Orkiestra Kameralna

Sala koncertowa Urzędu Miasta
godz. 18:00

W programie:

  • Wolfgang Amadeusz Mozart: Serenata notturna
  • Janusz Bielecki: Kolory lata
  • Jerzy Kornowicz: Epigramy na dwa flety i orkiestrę kameralną
  • Ernest Bloch: Concerto grosso nr 1


   Agata Kielar-Długosz - flet


Łukasz Długosz - flet (fot.Mariusz Widerynski)

Muzyka niezwykła, ulotna, a zarazem wytworna w wykonaniu jednego z najwybitniejszych flecistów świata - Łukasz Długosza, który zagra razem z żoną - Agatą Kielar-Długosz. Wraz z Radomską Orkiestrą Kameralną wykonają m.in. utwór specjalnie napisany dla nich przez Jerzego Kornowicza. Będzie to światowe prawykonanie.

Jerzy Kornowicz to kompozytor, pianista - improwizator i animator życia muzycznego. Wieloletni prezes Związku Kompozytorów Polski. Pełni funkcję dyrektora artystycznego festiwalu "Warszawska Jesień". Uprawia różne gatunki muzyczne nie ograniczając się do muzyki określanej jako "poważna". Pisze muzykę teatralną i filmową, piosenki oraz ilustracje do radiowych audycji literacko-muzycznych. Muzyka Jerzego Kornowicza to swobodna gra wyobraźni i dźwięków.

Podczas koncertu zabrzmi także Concerto Grosso nr 1 Ernesta Blocha. Amerykański kompozytor o szwajcarskich korzeniach, niezwykły twórca, którego wyróżniał bardzo bogaty i różnorodny język muzyczny, a natchnieniem była filozofia, religia i poezja. Ta różnorodność jest doskonale widoczna właśnie w Concerto Grosso nr 1, gdzie wpływy kultury szwajcarskiej, amerykańskiej i żydowskiej przeplatają się ze sobą.

Bilety: 20, 18, 16, 14 zł
Karnet w I strefie na 5 wybranych koncertów: 70 zł
Sprzedaż internetowa na biletyna.pl

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach programu „Kolekcje” – priorytet „Zamówienia kompozytorskie”, realizowanego przez Instytut Muzyki i Tańca.


MKiDN

IMiT

 

Mecenas Radomskiej Orkiestry Kameralnej:

RADWAG

powrót »