Koncerty

Amerykańska wiosna 01.04.2017

Marian Sobula – fortepian    
Jesus Medina
– dyrygent
Radomska Orkiestra Kameralna

Sala koncertowa Urzędu Miasta
godz. 18:00

W programie:

  • G. F. Handel: Concerto grosso op. 6 nr 12
  • L. van Beethoven: I Koncert fortepianowy C-dur
  • G. Heras: Postludio
  • A. Copland: Appalachian Spring           Marian Sobula - fortepian


                    Jesus Medina - dyrygent


    Wiosna w Ameryce - pełna kontrastów, taka jak program koncertu z okazji Prima Aprilis. Jeden z utworów to suita z baletu "Appalachian Spring", którego tematem jest "świętowanie nadejścia wiosny przez XIX-wiecznych amerykańskich pionierów po wybudowaniu nowej zagrody w stanie Pensylwania".
W kompozycji zawarty jest m.in. dosłowny muzyczny cytat z "Simple Gifts"- hymnu protestanckiej wspólnoty religijnej, tzw. Szejkersów, którzy wywarli silny wpływ na muzykę zarówno Ameryki, jak i chrześcijan.
    Zupełnie odmienny w charakterze będzie, cechujący się klasycznym umiarem I koncert fortepianowy młodego Ludwiga van Beethovena. Usłyszymy także jeden z utworów Handla, a za sprawą utworu G. Herasa przeniesiemy się do słonecznego Meksyku. Kulturę Meksyku przybliży jeden z gości Orkiestry, wybitny dyrygent, Jesus Medina. Obecnie jest dyrektorem muzycznym Orkiestry Symfonicznej UANL w Monterrey w Meksyku, oraz załozycielem i dyrektorem muzycznym Milenium Sinfonietta. Przy fortepianie zasiądzie Marian Sobula. Laureat najwyższych nagród podczas międzynarodowych konkursów pianistycznych, m.in. "Jamaha Music Foundation Competition" w Bydgoszczy w 2005 r.; Międzynarodowego Konkursu Pianistycznego w Valladolid w 2005 r.; Ogólnopolskiego Konkursu Pianistycznego (Polska, 2003); konkursów miast: Ancona, Foggia, Gorizia, Pordenone, Sulmona, Treviso w 2003 i 2004r. Jest również medalistą "Maria Canals Piano Competition" w Barcelonie w 2001r.
 
Bilety w cenie: 20, 18, 16, 14zł do nabycia w Kasie R.O.K.
Karnet w I strefie na 5 wybranych koncertów - 70 zł
Sprzedaż internetowa - biletyna.pl

Mecenas Radomskiej Orkiestry Kameralnej:

RADWAG

powrót »