Koncerty

Boski Mozart. Zakończenie sezonu 2016/2017 10.06.2017

Adam Wodnicki – fortepian   
Maciej Żółtowski
– dyrygent
Radomska Orkiestra Kameralna

Sala koncertowa Urzędu Miasta
godz. 18:00

W programie:

  • W. A. Mozart: 23. Koncert fortepianowy A-dur KV 488
  • W. A. Mozart: 39. Symfonia Es-dur KV 543


  Adam Wodnicki - fortepian

   Każda licząca się orkiestra powinna mieć w swoim repertuarze przynajmniej kilka symfonii i koncertów Mozarta. Do tych najpopularniejszych należy z pewnością 39. Symfonia Es-dur, obok słynnej 40. g-moll i 41. C-dur "Jowiszowej" uznawana za najwybitniejsze osiągnięcie mozartowskiej symfoniki. Majestatyczny wstęp, melodyjne Allegro, nastrojowe Andante, nietypowy ländler w miejscu klasycznego scherza, żywiołowy finał - a w każdej z tych części zatwe do zapamiętania, pełne cudownej lekkości i naturalności melodyjne frazy - z pewnością przyczyniły się do włączenia tej symfonii do tzw. żelaznego repertuaru. Geniuszu Mozarta nie zabraknie też w pierwszej częsci wieczoru, którą wypełni słynny 23. Koncert fortepianowy A-dur w wykonaniu wybitnego amerykańsko - polskiego wirtuoza fortepianu, Adama Wodnickiego.

Adam Wodnicki - nazwany "fenomenalnym pianistą" i "muzyczną gwiazdą". Ceniony przez publiczność i krytykę między innymi za naturalną łatwość wypowiedzi muzycznej, wyrafinowanie muzyczne, ale przede wszystkim za umiejętność wytworzenia magii, której doświadczają słuchacze podczas jego koncertów. Jako solista występował na pięciu kontynentach.  W ostatnich sezonach występował m.in. w Hiszpanii, Portugalii, Francji, Czechach, Bułgarii, Niemczech, Włoszech, Ukrainie, Chinach, Korei, Kolumbii, Argentynie, Izraelu, Republice Południowej Afryki, USA, Kanadzie i wielokrotnie w Polsce.
Wodnicki brał udział wielu znanych międzynarodowych festiwalach muzycznych. Dokonał licznych nagrań płytowych, które spotkały się z entuzjastycznym przyjęciem krytyki.
W 2014 roku został odznaczony przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego medalem Zasłużony Kulturze Gloria Artis, zaś rok później w 2015 roku został laureatem nagrody  Złote Sowy Polonii w dziedzinie muzyki, przyznawanej przez redacje czasopisma Jupiter we Wiedniu.


Bilety: 20, 18, 16, 14 zł
Karnet w I strefie na 5 wybranych koncertów: 70 zł

Sprzedaż internetowa na biletyna.pl

Mecenas Radomskiej Orkiestry Kameralnej:

RADWAG

powrót »